Ürünlerde İade Süresi Ne Kadar ?


www.elifozbey.com adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla İade süresi fatura tarihinden itibaren "7 GÜN"dür

 

İade İşlemini Nasıl Gerçekleştirebilirim?


1- İade yapmak istediğiniz ürün/ürünleri faturası ile beraber, fatura üzerinde bulunan merkez adresimize anlaşmalı olduğumuz kargo firmamız Yurtiçi Kargo aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir.

 

2- Gönderdiğiniz kargo bize ulaştıktan sonra tarafınıza sms gelecektir. Sms içeriğindeki WhatsApp linkine tıklayarak iadenizi sorğulayabilirsiniz.
 

3- İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürün ve verdiğiniz sipariş doğrultusunda iade işleminizi gerçekleştirecektir.

 

Değişim Varmı ?


Firmamızda Değişim yoktur daha hızlı işlem olması açısından sadece İADE vardır.


 

İade İşleminde Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

 

1- İade işlemlerinde tarafımıza gönderirken kargo ücretini siz karşılıyorsunuz. bizim ödeyeceğimiz şekilde alıcı ödemeli gönderim sağlayabilirsiniz ürün fiyatından kargo ücreti düşülerek tarafınıza iade işlemi gerçekleştirilmektedir.

2- Abiye katagorisindeki Abiye Ürünler İade süresi teslim alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde iletişime geçilmelidir aksi halde iade Yoktur. 


 

Kapıda Ödeme Hakkında Önemli Bilgilendirme


Aşağıdaki bildiri sitemiz üzerinden kapıda ödeme yöntemiyle sipariş verip kargosunu hiçbir şekilde teslim almayanlar içindir.

Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade gelen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir.

Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları ve alıcının beyan ettiği adresi, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP/ MAC Adresi) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme ile alışveriş imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebepleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır.

 

Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş Ne yapmalıyım?Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;


Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatın.


Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.


Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü ELİF ÖZBEY BUTİK adresimize gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.


 

Ürün İadesi yaptığımda ödediğim tutar bana nasıl iade edilecek?


Ürün iadesi yaptığınız zaman, ürün incelemeden kabul onayı aldıktan sonra, ödeme şeklinize sadık kalınarak paranız iade yapılmaktadır.

- Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz ,taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak 7- 14 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir.
 

- Ödemenizi debit kart ile gerçekleştirdiyseniz, tek çekim olan işleminiz banka hesabınıza havale /eft yoluyla 7-14 iş günü içerisinde iade edilir.
 

- Ödemenizi sanal kart ile gerçekleştirdiyseniz , tek çekim işleminiz kartınıza 7-14 iş günü içerisinde iade edilir.
 

- Kapıda ödeme seçeneği ile ödeme yaptıysanız tarafımıza ileteceğiniz IBAN numarasına 7-14 iş günü içerisinde iade edilir.

-Karşı ödemeli gönderdiğiniz kargolarınız içeride ki bakiyenizden düşülecektir.

 

Ürün İadesi Hesabıma Neden Geçmedi?
 


Vermiş olduğunuz IBAN dan kaynaklı bir sorun olabilir. Detaylı bilgi için WhatsApp Müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. 0543 783 90 99

* İADE İŞLEMLERİNDE FATURA veya Sipariş Formu İBRAZI ZORUNLUDUR.
 

* İADE İŞLEMLERİNDE ANLAŞMALI KARGO FİRMAMIZ YURTİÇİ KARGO İLE GÖNDERİM YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR. DİĞER KARGO FİRMALARI İLE GÖNDERİLEN GÖNDERİLERİN KARGO ÜCRETLERİ FİRMAMIZ TARAFINDAN KARŞILANMAMAKTADIR.
 

Elif ÖzbeY Butik / ELİF AK  www.elifozbey.com dan yapmış olduğunuz siparişlerde yukarıdaki şartlar yerine getirildiği halde değişim ve iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR